Berdych dokončil turnaj šampionátu a Djokovič mu umožnil iba štyri zápasy

“Novak rozhodne zaslúžil vyhrať. Zabezpečil si pozíciu číslo jedna na svete na konci roka. To ukazuje, ako skvelé je to, ako dobre hrával počas sezóny. Nie je pochýb o tom, že sa hra môže rozvíjať inak, “povedal český tenisový hráč. Matematik po zápase skrátil nádej českého hráča o semifinále. Berdych si bol istý, že ho žiadny výsledok nevyvedie zo skupiny. Soviet Djokovic zlepšil rovnováhu s Berdychom na 17: 2 a zaokrúhľoval počet víťazných mačiek pod strechou na 30 v rade. Okrem toho Serb zabezpečil, že 2014 skončí ako kráľ rebríčka ATP.

“Tu hrám skvelý tenis a ja som dúfal, že to urobím proti Tomášovi. Je neuveriteľné, že som na konci roka číslo jedna.Je to skvelé, “povedal Djokovič. “Najväčšou výzvou pre tenis je možno byť číslo jedna na konci roka,” dodal.

V súčasnej podobe neexistuje zlatý hat-trik, tretí Djokovičov http://sk-stavky.com/1xbet-technicka-podpora víťazstvo v turnaji majstrov. Ale v druhej skupine je švajčiarsky veterán Roger Federer. “Pokúsim sa hrať najlepšie možné zápasy,” povedal Berdych pred duelom s Djokovičom.Tento pokus sa však nepodarilo.

Berdych od začiatku vyzeral na nasvietenom kurte v zaplnenej londýnskej aréne ako bezmocný žiačik, ktorého Djokovič školil z tenisových základov.

Český hráč si až za stavu 0: 4 a 0-30 pripísal prvý víťazný loptu vďaka bezchybnej smeč. Dovtedy uhral iba päť bodov, z toho raz urobil srbský súper dvojchybu!

Berdych sa tým trochu chytil, dal aj prvý eso a znížil na 1: 4. Djokovič však bol ďalej bezchybný a na sieti si počínal s obdivuhodnou ľahkosťou, až mohlo byť divákom 29-ročného Čecha ľúto.

V úvode druhého setu sa mohol Berdych povzbudiť čistú hrou, lenže vedenie 40-0 stratil, prehral si servis hneď v prvom geme a stav znížil znovu až v piatej hre.Potom si ešte raz udržal podanie a znova aspoň upravil výsledok, ktorý je ešte vzhľadom k dianiu na dvorci milosrdný.

Malú cenou útechy môže byť pre Berdycha, že v základnej skupine obral Djokoviča o najviac gemov práve on. To mu nepomôže v semifinále. Jediný postup v skupine bol zaznamenaný v roku 2011. Po štvrté, on opustí domov s jediným víťazstvom.