Mourinho v Chelsea skončil, nahradí ho Holanďan Hiddink

BRATISLAVA. Působí arogantně, povýšeně. Když se náhodou usměje, je to spíše úšklebek či grimasa. Velké úspěchy mu až nadmíru zvedly sebevědomí.

José Mourinho vždy své hráče bránil vlastním tělem. Vedl psychologické války, svým chováním veškerou pozornost strhával na sebe, aby odboural tlak od svých podřízených.

Ruský majitel Chelsea Roman Abramovič z něj udělal nejlépe placeného trenéra všech dob. Vydělával kolem sedmnáct milionů eur. Bournemouth striker Glenn Murray: “How can you sack Mourinho? If his success does not buy time then no one is safe.” – DanaBlue (@cfcdk) December 17, 2015

Pouze před pěti měsíci prodloužil Portugalec smlouvu s Chelsea o čtyři roky. Nedodrží ji.Abramovič ho propustil po dvou a půl roku.

Mourinho měl spory s více klíčovými hráči. Některá britská média tvrdí, že hráči záměrně sabotovali zápasy, aby se trenéra zbavili.

K ukončení spolupráce došlo po vzájemné dohodě. O Mourinhově odchodu se spekulovalo už dlouho, měl však velkou podporu fanoušků Chelsea, kteří požadovali, aby zůstal.

“Chelsea chce ujistit veřejnost, že se s Josém rozchází v dobrém. Zbývá uznávanou, respektovanou a důležitou figurou Chelsea.Trenér se s vedením klubu shodl na tom, že výsledky v této sezóně nejsou dobré a v nejlepším zájmu obou stran bude, aby se jejich cesty rozešly, “uvedl klub v oficiálním prohlášení na svých internetových stránkách.

Za předčasné ukončení kontraktu může Mourinho údajně dostat čtyřicet milionů liber. V anglických médiích však zazněly informace o tom, že klub se s trenérem dohodl na nižším odstupném.

“Chelsea už horší hrát ani nemůže. Někteří hráči by si měli vstoupit do svědomí. Před sezónou měli nadváhu, nechovali se jako profesionálové, “tvrdil bývalý anglický obránce Graham Roberts. Stalo se něco drastické

“Přes léto se v Chelsea muselo stát něco drastické.Eden Hazard byl nejlepším hráčem minulé sezóny a nyní by nemohl hrát ani v druhé lize, “přemýšlel bývalý anglický útočník Alan Shearer. “Ať Mourinho udělal cokoliv, nic nefungovalo.”

Mourinho na lavičce Chelsea vyhrál třikrát Premier League, jednou Anglický pohár, třikrát Ligový pohár a jednou domácí Superpohár.

V aktuální krizové situaci v Chelsea změnil chování. Po pondělní prohra na Leicesteru otevřeně kritizoval členy svého kádru, což nikdy předtím nedělal. Mourinho koučoval Chelsea poslední jednou na hřišti Leicestru.

“Myslím, 1xbet bonus že někteří hráči v Chelsea by měly přehodnotit svůj přístup. Životospráva, přístup k fotbalu i ke klubu. Zradili moji práci, “prohlásil.

Mourinho prožívá nejhorší období v kariéře.Za předchozích dvanáct sezón se nikdy nestalo, aby tým, který vedl, skončil v lize horší než třetí.

V Chelsea byl odvolán podruhé během osmi let. Poprvé vydržel v klubu více než tři roky. Už jednou v Chelsea byl

Jeho nástupcem se stal Guus Hiddink, smlouvu podepsal do konce sezony. Holanďan už také jednou Chelsea vedl, od února 2009 do května 2009. Z 23 zápasů tým pod jeho vedením vyhrál sedmnáct, pouze jednou prohrál. Hiddink ‘s record at Chelsea: 23 games Won: 17 Drawn: 5 Lost: 1 Scored: 44 Conceded: 20 Win rate: 73.91 pic.twitter.com/iXL9VFMlQ2 – Eurosport UK (@Eurosport_UK) December 17, 2015

Chelsea obhajuje v Anglii titul a před startem soutěže byla opět největším favoritem.Namísto toho je po šestnácti kolech šestnáctá, pouze bod od místa znamenajícího sestup. Prohrála až devět zápasů a za lídrem z Leicestru zaostává až o dvacet bodů.

Od roku 2003 Chelsea vlastní ruský miliardář Roman Abramovič a z doby průměrného klubu díky velkým dotacím vytvořil jeden z nejlepších klubů světa. Během Abramovičová éry na tom v Premier League nikdy nebyl tak špatně jako teď.