Suarez kihagyta a büntetést, Messi csökkentette a 300-as célt

Gijón. Az FC Barcelona legjobb Barcelona legfontosabb futballbajnoka, a Primera División már hat pontot szerez az Atlético Madrid-nak, a harmadik Real Madrid pedig még egy pontot ér el a város riválisa mögött.

A katalánok sikerült a 16. fordulóban a Gijon mezőnyben és három pontot szerezni egy 3: 1 győzelemért.

A Lionel Messi első két gólja, harmadik pedig Luis Suárez. Ráadásul nem változtatta meg a büntetőrúgást.A Suárez ebben a szezonban megerősítette pozícióját a kanadai rangsor tetején.

Lionel Messi ismét erős rekordot készített a La Liga történetében, mivel a történelem első labdarúgója megalázta a Primera División triót.

A Rosario huszonéves született 299 egyenes lövésében a meccs közepén, La Lige harmadik góljával a 25. percben.

Gratulálunk, Leo Messi – 300 Liga célok! Írta UEFA Bajnokok Ligája szerda, február 17, 2016

Hat perccel később csatlakozott fenomenális argentin csatár is sújtotta a pontos sorozatszámot 301

Shooting évfordulóját elérte Messi az ő 334.a Primera División FC Barcelona mérkőzésére.

A La Liga történetében Messi második Telmo Zarra 251 góljával, a harmadik Cristiano Ronaldo 246 pontot ért el.

Mivel a kor Messi lehet a jövőben, hogy megtámadják a németek Gerda Müllera szerezte, aki (az 1965-1979) a Bundesliga 365 gól, rekord, ha azt nézzük, a legrangosabb verseny a világon.A Müller átlagosan 0,85 gólt ért el, Messi még jobb: 0,9.

Mielőtt a barcelonai játékos Jimmy Greaves (volt Tottenham és Chelsea játékos), az angol bajnoki felvevő: (357 gól és átlagosan 0,69).

Az olasz bajnokság vezetője Silvio Piola (274), a Premier League (1992-ben született), Alan Shearer (260), a francia Delio Onnis (299).

A Luis Enrique edzője, Gijon Luis Enrique meghosszabbította a sorozatát, mivel nem játszott egymás után 31 játékot. A leghosszabb barcelona-sorozat eddig a 28/11 mérkőzésen volt a 2010/11-es szezonban, vagyis a sikeres edző Pep Guardiola korában. Primera División – 16. forduló (Conquer):